W Sobieszowie trwają prac eprzy budowie węzła przesiadkowego.

Autor: redakcja UMJG

11.2.2020 - 15:31

Zamiast pętli będzie węzeł przesiadkowy

Pełną parą idą prace przy budowie węzła przesiadkowego w Sobieszowie. Wiąże się to ze zmianami trasy autobusów.

Wyłączona z ruchu jest pętla autobusowa przy ul. Cieplickiej w Sobieszowie. Zakres prac obejmuje m.in. wymianę nawierzchni pętli, wymianę krawężników w obrębie istniejącego przystanku, budowę chodnika dla pieszych od strony wyjazdu z przystanku, demontaż i ponowny montaż po zakończeniu robót wiaty przystankowej, budowę pasów wydzielających ruch, wykonanych z kostki kamiennej granitowej.

Wykonany zostanie m.in. nowy jednokierunkowy wjazd na przystanek, przez co uniknie się manewrowania autobusów w obrębie placu. Wydłużona zostanie strefa dla wsiadających i wysiadających tak, by możliwe było ustawienie jednocześnie co najmniej dwóch autobusów MZK. Powstanie strefa oczekiwania dla autobusów nie kolidująca z przejeżdżającymi przez przystanek pojazdami. Zostanie wykonany dodatkowy chodnik dla pieszych od strony wyjazdu z przystanku.

Przetarg na to zadanie wygrało konsorcjum firm, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „KAMA” z Mysłakowic. Prace mają zakończy się 23 czerwca 2020 roku.

W związku z zamknięciem pętli autobusowej, autobusy linii 7, 21, 22, N1, N2 kończące swój bieg w Sobieszowie oraz linii 9 (tylko kursy do Sobieszowa) jeżdżą objazdem przez ul. Romera, z pominięciem przystanków „Muflon” i „Sobieszów Pętla”. Przystanki tymczasowe są umiejscowione przy skrzyżowaniu ul. Romera z ul. Chopina oraz przed rondem (Romera/Cieplicka). Kursy linii 9 o godz. 5:34 z Sobieszowa do Piechowic (sobota i niedziela) rozpoczynają bieg z przystanku tymczasowego przed rondem (Romera/Cieplicka).

Trasa kursów z Sobieszowa w kierunku centrum Jeleniej Góry nie uległa zmianie. Pierwszy przystanek na trasie jest umiejscowiony przy remontowanej pętli.

 

Galeria
Image