Młodzież z I LO na scenie.

Autor: redakcja UMJG

7.2.2020 - 14:29

Po gali w „Żeromie”: serca były gorące

Po raz dwunasty w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego odbyła się charytatywna gala. Zbierano m.in. na stypendia dla uczniów.

W tym roku impreza odbyła się pod hasłem „Pewnego razu w... Żeromie”. Na scenie wystąpili nauczyciele, absolwenci i uczniowie.

– Po raz kolejny społeczność Żeroma pokazała, że potrafi świetnie się bawić w szczytnym celu – powiedziała Agnieszka Burda, nauczyciel z „Żeroma” i jeden z organizatorów. – XII Koncert Charytatywny „Pewnego razu w Żeromie” dzieje się nie tylko na scenie, na której występuje utalentowana młodzież, ale to również spotkania z rodzicami, absolwentami, którzy przychodzą do szkoły specjalnie na to wydarzenie.

W programie znalazły się piosenki, taniec standardowy i nowoczesny oraz licytacje. Licytowano m.in. grafikę od Milińskiego, Tyszkiewicza, obrazy Mierzwińskiego oraz uczniów, nauczycieli czy wycieczkę do Pragi. Wszystkie wystawione przedmioty znalazły swoich nabywców.

– Składam olbrzymie gratulacje i podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji gali – powiedział prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Organizatorami była rada rodziców, samorząd uczniowski i nauczyciele. Dochód uzyskany z gali zostanie przeznaczony na stypendia, nagrody dla uczniów oraz sprzęt nagłaśniający do auli.

Co prawda organizatorzy jeszcze nie podali oficjalnego wyniku, jednak szacują, że udało się zebrać około 15 tysięcy złotych. Znakomity wynik!

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image