Dyrektorzy najlepszych dolnośląskich liceów i techników z dyplomami otrzymanymi podczas gali.

Autor: redakcja UMJG

7.2.2020 - 20:44

Jelenia Góra wśród laureatów rankingu „Perspektyw” [FOTO]

Dyrektorzy czterech jeleniogórskich szkół średnich uczestniczyli w czwartek, 6 lutego, w uroczystej gali podsumowującej najnowszy ranking miesięcznika edukacyjnego „Perspektywy”.

W ramach rankingu przeanalizowano pracę i wyniki 2085 liceów ogólnokształcących i 1728 techników z całej Polski, w tym oczywiście i tych z Dolnego Śląska. Podczas uroczystości, która odbyła się odbyła się we Wrocławiu (w Auli Politechniki Wrocławskiej), zaprezentowano absolutnych liderów wśród dolnośląskich szkół średnich. Dyplomy z rąk organizatorów odebrały Elwira Kozak, dyrektor ZSOiT w Jeleniej Górze i Małgorzata Kozińska, szefowa „Żeroma”. Dyrektorzy ZSE-T Joanna Marczewska i ZST „Mechanik” Piotr Iwaniec otrzymali je w formie elektronicznej.

Przypomnijmy, że ranking najlepszych liceów i techników opublikowany przez magazyn „Perspektywy”, to jedno z najbardziej znanych w Polsce badań jakości pracy placówek oświatowych. W tym roku przygotowano go po raz 22. Wspomniane wyżej szkoły uplasowały się w ścisłej czołówce – znalazły się w pierwszej piętnastce spośród 79 wyróżnionych liceów i 74 techników z całego Dolnego Śląska. I tak, w gronie liceów „Żerom” zajął 9. miejsce, a wśród techników ZSOiT – 3., ZSE-T – 13. a ZST „Mechanik” – 14. miejsce.

Zgodnie z zasadami, przyjętymi przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”, placówki te mają prawo do używania w 2020 roku i w latach następnych, certyfikatów przyznanych w rankingu oraz znaków graficznych jakości. Gratulujemy!

Dyrektorom jeleniogórskich szkół podczas gali towarzyszyli Zastępca Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Konrad Sikora oraz Naczelnik Wydziału Finansowania i Zarządzania Oświatą Departamentu Edukacji Urzędu Miasta w Jeleniej Górze Paweł Domagała. Uroczystość okraszona była krótkim wykładem naukowym związanym z rozpraszaniem światła, a także pokazem karate.

Zdjęcia: Wojciech Balik

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image